0 «Дух козацтва відродить Україну»

 

Понеділок, 05 серпня 2019 18:57

«Дух козацтва відродить Україну»

Захід «Дні слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка» відбувся з 31 липня по 4 серпня 2019 року разом з фестивалем “Звідси воля розлилася” 3 серпня на меморіальному комплексі «Могила кошового отамана Івана Сірка» (координатиhttps://goo.gl/maps/kfK3ph2dDJq) та на Співочому полі (координатиhttps://goo.gl/maps/AAWd5P5nphF2) у Нікопольському районі.
Сюди, на місце колишньої козацької вольниці - Чортомлицьку Січ, де спочиває прах славного козацького батька, легендарного кошового отамана Івана Сірка, щорічно на початку серпня з'їжджаються нащадки славних лицарів запорозьких вшанувати пам'ять своїх героїчних предків. У 1990 році, коли на святкування 500-річчя Запорозької Січі з'їхалася сюди ледве не вся Україна, тут і почалося відродження традицій Козацтва Війська Запорозького Низового. Тоді на могилі славного кошового отамана Івана Сірка присягали на вірність Богу і Україні та освячували свої шаблі перші козаки відроджуваних козацьких організацій.
Цього року захід розпочався 31 липня. Перші три дні козаки і джури таборувалися на Співочому полі, проводили вишколи з молоддю, обмінювалися досвідом, готувалися до головного заходу, що відбувся 3 серпня. Атмосфера була святковою та родинною водночас, адже зібралися разом побратими та давні друзі.
На жаль, не обійшлося без негативних сюрпризів з боку місцевих буйних (на підпитку) мешканців Капулівки, які приіхали в перший вечір і спровокували бійку. Їх коректно поклали мордою в землю, після чого вони почали телефонувати у поліцію, а коли іх відпустили, вони пообіцяли повернутися. Вони повернулися на другу ніч, по підлому, дочекавшись поки табір буде спати, і о першій годині ночі підкинули під машину димову шашку (яка могла запалити авто), та втекли. Але осавульська служба табору не спить і шашку своєчасно відкинули на безпечну відстань. Враховуючи, що захід проводився на держаному рівні і у таборі були діти та берегині, життю і здоров'ю яких була спланована загроза, як порядні громадяни, ми вимушені були звернутися до поліціі з заявою до якоі додали покази свідків, речові докази, відео та фото, на якому зафільмовані обличчя та машина порушників. Справу тримаємо на контролі.
Тим часом продовжилася підготовка до святкування. 2 серпня увечері провели Козацьке Коло, на якому обрали наказного отамана і старшину, обговорили подальше проведення заходу. Наказним вкотре майже одноголосно було обрано отамана Затопськоі січі Віталія Мандика.
3 серпня о 13:00 знову зібралися на Коло з усіма присутніми у таборі, на якому затвердили Наказного традиційною посвятою. Наказний оголосив козакам і гостям порядок денний. А в цей час, по річці Чортомлик до Співочого поля підійшла козацька Чайка з міста Запоріжжя. Прибули козаки огранізаціі “Запорозьке військо “Запорозька Січ” та “Всеукраінська федерація козацького бойового мистецтва“СПАС” на чолі з отаманами Костянтином Рижовим та Олександром Притулою. Велика Вам подяка братове! Чайку зустріли салютом гармат та стрілецької імітаційної зброї. Під привітальні вигуки козаки піднялися до Кола.
По закінченню Кола сформували колону та рушили ходою до Меморіалу батька, кошового Івана Сірка. Біля меморіалу о 14.00 провели урочистості. Прочитав молитву благочинний Нікопольських церков ПЦУ ігумен Меркурій. Після славня Украіни, осавул заходу Сергій Тіщенко прочитав молитву Украінського нацоналіста, яку повторювали в один голос усі присутні. Традиційно провели посвяту в козаки та джури. Бажаючі виступали, говорили, читали вірші. Пом'янули загиблих за волю Украіни, поклали квіти до меморіалу.
О 15:00 у полі за меморіалом козаки ВЗН показали реконструкцію битви козаків з москалями, в якій козаки перемогли. Шалений наступ козацькоі кінноти та піхоти на москальський редут! Вибухи гармат! Бій на шаблях!Крики, вигуки! Перемога! Слава Украіні!
Потім козаки Чортомлицькоі січі виступили з показовими поєдинками та герцем на конях (джигитівкою). Постановник та організатор цього дійства - отаман Чортомлицькоі Січі Василь Тирса. Велика подяка організатору та всім учасникам!
З 16.30 години на Співочому полі почався фестиваль “Звідси воля розлилася” , який відкрив Народний фолькльорний гурт “Микитин Ріг” - керівник Петро Андріанов. Велика подяка всім гуртам та співакам, що долучилися! В продовженні з показовими виступами бойових мистецтв виступили від Всеукраінськоі федераціі бойового мистецтва “Спас” (ДЮСШ) м.Запоріжжя осередки ”Спас “Вихор” - керівник Василь Прокопенко та ”Спас ”Яр” - керівники Жаклін Літава та Михайло Преображенцев, також школа козацького гарту “ХОРС” - керівник Артем Бакала та військово патріотичний клуб “Сокіл НД”(Павлоград) - керівник Сергій Тіщенко. Велика подяка Вам, братове! На сусідньому пагорбі наші козаки ВЗН, що мають бойовий досвід АТО, зокрема, у військах спеціального призначення, влаштували реконструкцію сучасного бою, з імітаційними стрілецькими та вибуховими засобами. Це було захоплююче реалістично! Дякуємо Вам братове! Потому козаки розважали гостей силовими забавами “Лава на лаву”, армреслинг, підняття гирі, інше. Працювали локаціі майстрів, виставки, торгові точки. Всім Вам велика подяка!
Ну і на завершення виступали украінські рок виконавці. Почав виступ нікопольський фолк-рок гурт "Граючи паузи", а далі запалювали наші давні друзі, зірки, солісти Святослав Бойко “Широкий лан” та Сергій Василюк ”Тінь сонця”. Зі сцени іх виступи плавно перейшли у табір Затопської січі, де у тісному колі до пізньої ночі лунали душевні пісні під гітару. Велика Вам всім подяка братове! Дякуємо звукооператору Віталію Борщу та ведучій Євгенії Ніколаєнко, а також всім організаторам, оргкомітету фестивалю!
Дякуємо Всевишньому та Рідним Богам і Нікопольським Ріновірам, волхвині Оріяні, що завжди з нами біля Святилища на Співочому полі, за хорошу погоду і що відтягнули дощик до ранку останього дня!
Наступного дня під дощик всі почали збиратися по домівках. У таборі залишилися для продовження вишколу джур організація “Молода січ”( Запоріжжя) - керівник Анатолій Шеремет, а допомогати і охороняти іх залишився голова організаціі що об'єднує організаціі ВЗН “Козацький благодійний фонд “Меморіал ім.кошового Івана Сірка” Володимир Лахін з козаками, який також доклав багато організаційних зусиль.
Дивлячись на маштабність дійства може скластися враження, що були задіяні великі матеріальні ресурси, але на справді більшість було зроблено на ентузіазмі, або за мінімальні матеріальні вкладення козаків та добровільних меценатів, спонсорів, всім Вам велика подяка! Подяка отаману з м.Покров Станіславу Каширному!
Окрема велика подяка працівникам адміністраціі міста Нікополя, заступнику міського голови Ользі Коник, та голові адміністрації Нікопольського райну Олегу Кириченко за допомогу у організації та проведені заходу!
Дякуємо козацьким осередкам Нікопольщини, Січеславщини, Херсонщини, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Миколаєва, Канева, Києва, та інших міст і селищ України, громадським організаціям, творчим колективам та виконавцям, вихованцям шкіл бойового мистецтва, воїнам АТО і волонтерам, активістам і патріотам, що долучилися до фестивалю та провели його на високому рівні! Дякуємо всім учасникам, глядачам та гостям фестивалю!
До зустрічі наступного року!
Слава Україні!
Більше фото та відео з фестивалю на офіційній сторінці заходу:https://www.facebook.com/SirkoFest/

Пам’ятаймо в якому славетному краї ми живемо і чиї ми нащадки.
Вшанування Івана Дмитровича Сірка разом з козаками «Затопської Січі».

#Україна
#День_козацтва

Фото прес-служби Затопської Січі

Зворотній дзвінок Відправте нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обязательное поле
Обязательное поле
Дякуємо! Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами як можна швидше.

Контакти

Телефон. +38 (066) 007-52-19
Email. у фейсбуці
Адреса. вул. Кармелюка, 4. м. Нікополь

Скачать шаблоны joomla 3.4.

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.