0 Нікопольське благочиння Православної Церкви України молитовно вшанувало пам‘ять полеглих воїнів до 100-річчя битви під Крутами

 

Понеділок, 28 січня 2019 15:35

Нікопольське благочиння Православної Церкви України молитовно вшанувало пам‘ять полеглих воїнів до 100-річчя битви під Крутами

Зранку, цього дня, з благословення Керуючого Дніпровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, у храмах міста відбулися панахиди за Лицарями Крут.

Об 11:00 годині, кілька десятків людей прийшли до храму св. прав. Петра Калнишевського на честь полеглих воїнів АТО, де взяли участь в панахиді, яку звершили Благочинний Нікополя та району та настоятель цього храму ієромонах Меркурій (Скороход) разом з настоятелем Свято-Троїцького храму ієромонахом Олексієм (Петренко).

Герої Крут нам нагадують, що ми мусимо бути мобілізованими для того, щоб творити та захищати нашу державу.

Вони померли в надії на те, що ми отримаємо незалежну державу.

Наприкінці заупокійного богослужіння воїнам Героям Крут була проголошена «Вічна пам'ять»!

 

Довідка. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як 70 років. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам`ятник.

 

Прес-служба Нікопольського благочиння Православної Церкви України

Зворотній дзвінок Відправте нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обязательное поле
Обязательное поле
Дякуємо! Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами як можна швидше.

Контакти

Телефон. +38 (066) 007-52-19
Email. у фейсбуці
Адреса. вул. Кармелюка, 4. м. Нікополь

Скачать шаблоны joomla 3.4.

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.